Osho Pulsatsioonide treening EestisAlgus 22. september kuni 1. oktoober 2023.
Mis on Osho Pulsatsioonid?
Neoreichistlikud pulsatsioonid on enese tundmaõppimise, isikliku arengu ja meditatsiooni meetod. Meetod on saanud alguse Wilhelm Reichi töödest, mis käsitlevad bioenergeetikat, hingamist ja emotsionaalset vabanemist.
Hiljem jätkas seda tööd Charles Kelley, kes tegeles meetodi arendamisega Radix Instituudis Californias.
Viimase 30 aasta jooksul on Rahvusvahelises Osho Kogukonnas (Pune, India) pulsatsioonid kasvanud ja arenenud üheks juhtivamaks läänemaailma psühhoteraapia meetodiks.

Pulsatsioonitehnikad võimaldavad inimestel saada sügavamat kontakti oma kehaga ja aitavad teadvustada harjumuslikke, kroonilisi pingeid, mis piiravad liigutuste ning emotsionaalse eneseväljenduse vabadust. Reich nimetas neid pingeid lihaste „kaitserüüks".

Pulsatsioonid võimaldavad mitmeid erinevaid harjutusi ja tehnikaid, mis seda kaitsekilpi nõrgestavad. Pingete taandudes võivad sügaval sisimas lukustatud energiad vabanema hakata lainete, tunnete ja emotsioonide kujul.

Tänu nendele sügavatele, emotsionaalsetele ja energeetilistele vabanemistele lõõgastub keha sügaval tasandil, muutudes vastuvõtlikumaks, et kogeda täisväärtuslikumalt armastust, rõõmu, usaldust ja naudingut.
Kellele võiks treening kasu tuua?
 • Inimestele, kes praegu tegutsevad terapeudi, psühholoogi või mõttetreenerina, tegelevad erinevate kehateraapiate, massaažiga. Treeningul omandate unikaalsed oskused, mis võimaldavad tegeleda emotsioonide, kehaliste ja energeetiliste barjääridega, kasutades erilisi meetodeid, mis inimesi sügaval emotsionaalsel tasandil vabastavad.
 • Inimestele, kes sooviksid terapeudiks saada, on treening suurepäraseks stardiks, et arendada terapeutilisi oskusi, andes unikaalseid, toimivaid vahendeid klientidega sügavamal tasandil tegelemiseks.
 • Inimestele, keda huvitab enda avastamine sügavamal tasandil ning turvalises keskkonnas, enda võimaluste avardamine ja tõelise sisemise vabaduse saavutamine. Treeningu protsess on mitmekülgne, sügav ja 100% rahulolu pakkuv.
Osho nägemus Tantrast:

„Alustuseks tuleb õppida oma kehast lugu pidama ja unustada kõik, mida Sulle inimkeha kohta õpetatud on. Vastasel juhul ei „ärka" Sa kunagi, ega pole võimeline ennast seestpoolt vaagima ja seatud raamidest väljuma. Alusta algusest. Sinu keha on Sinu Algus.

Keha tuleb vabastada mitmetest survetest, see vajab üüratut katarsist, suurpuhastust. Keha on võtnud vastu mürke, kuna olid oma kehaga vastasseisus; oled oma keha mitmel eri moel alla surunud. Sinu keha eksisteerib oma minimaalsel tasemel, seetõttu tunned end õnnetuna. Tantra õpetus kõlab: ülim õnn on võimalik vaid siis, kui eksisteerid kõige soodsamas keskkonnas, mitte enne! Täielik rahulolu on võimalik üksnes siis, kui elad täiel rinnal. Kuidas saad täiel rinnal elada, kui oled alateadlikult oma kehaga vastuolus? Oled pidevalt kurnatud. Tuli on kustunud. Jahtumine on toimunud sajandite viisi. Leek tuleb taas lõkkele puhuda!"

Osho
Wilhelm Reich

Wilhelm Reich on andnud üliolulise panuse lääne psühhoteraapiasse. Reich oli esimene psühhoanalüütik, kes rakendas oma terapeudi praktikasse keha lõõgastumise ja emotsionaalse vabanemise. Praktiliselt kõik kaasaegsed teraapiad, mis kätkevad endas hingamist, katarsist ja emotsionaalset regressiooni (st. Primal teraapiat), põhinevad Reichi teraapiatehnikatel. Kahtlemata on Osho meditatsioonid, iseäranis Dünaamiline meditatsioon, oma olemuselt vägagi reichilikud.

Wilhelm Reich
Treeningu kirjeldus:
1 moodul 22. september kuni 1. oktoober 2023
Treeningu baasosa.

Need üheksa päeva annavad igale osalejale sügava isikliku kogemuse Pulsatsioonide baastehnikates, kuhu kuulub:
 • Maandamine ja bioenergeetilised harjutused keha ja tunnete avamiseks;
 • Neoreichistlik sügav hingamine keha energiavoo tugevdamiseks;
 • Blokeeritud ja tagasihoitud tunnete ning emotsioonide uurimine W. Reichi tehnikate baasil lihastes paikneva kaitserüü seitsmes segmendis (silmad, suu, kõri, rindkere, diafragma, kõhuõõs, vaagen);
 • Mineviku emotsionaalsete haavade tervendamine;
 • Keha teadvelolek ja tundlikkus;
 • Individuaalsed sessioonid gripis iga treeningu osalejaga.
2 moodul 22. märts kuni 31. märts 2024
Treeningu baasosa

Treeningu teises osas käsitleme järgmisi Reichi teooria põhimõtteid:
 • Mis on eluenergia ja kuidas seda Pulsatsiooniteraapias rakendatakse;
 • seotud Pulsatsioonid kui energeetiline sild keha, mõistuse ja emotsioonide vahel;
 • Energia kogumise protsess – emotsionaalse vabanemise dünaamika;
 • Lihaskilp ja selle segmentaarne ehitus;
 • Pulsatsioonid ja Vastupulsatsioonid – keha väljendamise ja allasurumise protsesside võti;
 • Tunnetepaarid ja emotsioonitüübid Viha/Armastus, Hirm/Usaldus, Valu/Nauding;
 • Individuaalsessioonid grupis iga treeningu osalejaga.
3 moodul 20. september kuni 29. september 2024.
Treening edasijõudnutele.

Kaitsekilbi kõrvaldamise protsess individuaalsessioonidel:
Selles osas toimub kaitsekilbi mahavõtmise protsess, samal ajal kui osalejad hakkavad tegelema individuaalsessioonidega. Lihaskilbiga tegelemiseks õpetatakse osalejaile emotsioonide anatoomia põhitõdesid. Selle õppimiseks teevad osalejad teineteisega praktilisi harjutusi, samuti väikestes gruppides, osaledes omavahelistes tagasiside sessioonides.
4 moodul 21. märts kuni 30. märts 2025
Treening edasijõudnutele.

Osho-teraapia oskused ja konsultatsioonide läbiviimine:
Siin keskendume terapeudi enda siseprotsessidele, mitte Pulsatsioonitehnikatele kui kliendiga töötamise meetoditele. Kui terapeut töötab lähtudes armastusest, vaikusest, lugupidamisest ja siirusest, võib treeningul käsitletav neoreichistlik lähenemine kujuneda tõelise transformatsiooni käivitajaks, nii kliendi kui ka terapeudi jaoks.
Mõningad teemad, mida treeningul käsitletakse: „abistaja" positsioon, võimu kuritarvitamine, kliendi ärakasutamine emotsionaalsete vajaduste rahuldamiseks (vastu-ülekanne), terapeut-klient kokkuleppe mõistmine ja austamine, vastutus ja usaldus, vastastikune mõistmine, intuitsioon ja töö seksuaalenergiaga.

Supervisiooni grupp
Edasijõudnute formaat professionaalse taseme tõstmiseks. Eriliste tehnikate üksikasjalik tundmaõppimine, omandatud oskuste täiustamine, saadud kogemuse analüüsimine individuaal- ja grupitöö raames. Samuti individuaalne protsess edasijõudnute formaadis.
Kuidas Pulsatsioonid toimivad?
Sünnime siia ilma taltsutamatute, vabade ja spontaansete olevustena, kuid piirangud, mida meie vanemad, ühiskond ning religioon meile seavad, sunnivad meid seda loomupärast elujõulisust alla suruma.

Selline allasurumine toimub keha kaudu lihaspingete tekitamise (mida Reich on nimetanud „lihaskilbiks") ning hingamise ja tunnete kontrollimise tõttu, mis järk-järgult hakkab rusuma bioenergeetilist süsteemi. Isiksuse võime emotsioone välja näidata, teistega vahetult ja sundimatult suhelda ning nautida meeldivaid emotsioone, iseäranis seksuaalsust, hakkab märkimisväärselt hääbuma.

Osho Pulsatsioonide tehnikad aitavad inimestel saavutada kontakti oma allasurutud emotsioonidega ja neid taas läbi elada. Selline lähenemine ei lähtu mõistusest, kuivõrd töö käib vahetult inimese kehaga. Neoreichistlik sügav hingamine ja vahetu manuaalne töö lihaskilbiga kombinatsioonis ekspressiivsete kehaliigutuste ja häälitsustega vabastavad pinge, mis eluenergia voolamist kammitseb.

Nende pingete vabanemise edenedes võivad sügavale allasurutud emotsioonid vabaneda raevu, tugeva hirmu ja pisarate näol koos kõigi neid ilminguid saatvate kehaliste reaktsioonidega. Sageli kerkivad esile ammu unustatud ja allasurutud mälestused, muutudes taas teadvustatuks. Selliste tugevate kontrollimatute emotsiooni- ja energiapuhangute tulemusena saab keha sügavalt lõõgastuda ning muutuda vastuvõtlikumaks armastuse, rõõmu, usalduse ja naudingu suhtes.

Kogu treeningu vältel toetab meditatsioon meie võimet tundeid ja emotsioone jälgida ning teadvustada, neid hukka mõistmata ja oskust samm-sammult lõpetada enda samastamine emotsionaalsete draamadega, mis meid mineviku üleelamiste kammitsais hoiavad. Selline aktsepteerimine võimaldab meeldivalt lõõgastuda ja meile sünniga kaasa antud elujõulisust nautida.
IGAÜHEL MEIST ON TERVE RIDA LOOMUOMADUSI, MILLEGA ME SELLESSE MAAILMA TULNUD OLEME – ARMASTUS, USALDUS, SÜÜTUS, SISEMINE JÕUD, LOOMINGULISUS, SPONTAANSUS, ENESEVÄÄRTUSTAMINE JA MUUD OMADUSED.
POLE VAHET KUI TRAUMAATILINE ON OLNUD MEIE KOGEMUS – NEED OMADUSED ON JÄÄNUD PUUTUMATUKS. NEID EI SAA KAHJUSTADA, KUNA NEED ON MEIE OLEMUSE LAHUTAMATUKS OSAKS NING ON MEILE looduse poolt kingitud.


Treening näeb ette sügavat tööd järgmiste segmentidega:
1. Silmade segment.
Selles segmendis blokeeritakse kuni 80% energiast, silmanägemine halveneb ning kaob võime asjade olemust näha ja mõista.
2.-3. Suuline ja kurgu segment.
Võimalus endast teada anda, öelda „ei", sõnastada oma soove, harjumus alla neelata ebavajalikku (võõraid emotsioone, sõnu), oskus paluda, olla tundeline ja vastuvõtlik.
4. Rindkere segment. Kõik emotsionaalsed seosed, oma tunnete aktsepteerimine, oskus oma tundeid väljendada ja läbi elada.
5. Diafragmaatiline segment. Tagasihoidev klapp „tahan" ja „vaja" vahel.
6. Kõhu segment. Haavatavus. Armastuse, aktsepteerimise, läheduse vajadus.
7. Vaagnapiirkond. Oma isikupära tunnetamine, sisemine jõud ja potentsiaal, naudin
7. Vaagnapiirkond. Oma isikupära tunnetamine, sisemine jõud ja potentsiaal, naudin

Treeningu läbiviijad
Prem Svaraj (Valeri Guk)
Treeningute läbiviija Neoreihistlike Osho Pulsatsioonide meetodil alates 2019.

- TransEssens sertifitseeritud spetsialist.
- Kehale keskenduva psühhoteraapia meetodi õpetaja.
- Professionaalne psühholoog ja õpetaja.
- Viib regulaarselt läbi treeninguid ja gruppe juba üle 15 aasta Venemaal, Ukrainas, Moldovas, Lätis, Leedus, Taiwanil, Indias ja Hiinas. Kasutab oma töös Neoreichistlikke Pulsatsioone, „Sisemise lapse" meetodit ja Primal teraapiat, tööd loomupäraste omadustega, Tanatoteraapiat.
- Venemaaülese Professionaalse Psühhoteraapilise Liiga liige alates 2004.
Deva Ramana (Roman Djukin)
Treeningute läbiviija Neoreihistlike Osho Pulsatsioonide meetodil alates 2019.

- TransEssens sertifitseeritud spetsialist alates 2013.
- Rebalansing sertifitseeritud spetsialist alates 2000.
- Lõpetanud rakendusliku psühholoogia, psühhoteraapia ja sotsiaaltöö eriala Interdistsiplinaarses Hariduslikus Uurimiskeskuses 2004. aastal.
- Treeningute, regulaarsete gruppide ja individuaalsessioonide läbiviija juba üle 20 aasta. Kasutab oma töös Neoreichistlikke Pulsatsioone, „Sisemise lapse" meetodit ja Primal teraapiat, tööd loomupäraste omadustega, Energia Lugemise meetodit.
Aneesha L. Dillon
Osho Pulsatsioonide looja – ida ning lääne meetodite unikaalne süntees, mis ühendab endas Wilhelm Reichi töid ja meditatsiooni.

Aneesha on sündinud Ameerikas, lõpetanud Bostoni ülikooli filosoofia eriala 1971. aastal. Järgneva 2,5 aasta jooksul õppinud Neoreichistlikke teraapiaid Charles Kelley juures Radix instituudis Los-Angeleses, seejärel töötanud statsionaarse terapeudina Isaleni Instituudis Californias.

1976. aastal tutvub Aneesha Oshoga ning teda kutsutakse juhtima Neoreichistliku teraapia spetsialistina Osho Rahvusvahelise Kommuuni gruppe Indias. Seal loob Aneesha Osho Pulsatsioonid – ida ning lääne meetodite unikaalne süntees, mis ühendab endas Wilhelm Reichi töid ja meditatsiooni.

Aneesha on samuti Tanra Pulsatsioonide looja, mis põhineb keha loomupärasel võimel tunda rõõmu ja naudingut ning vaimu püüdlusel vaikuse ning meditatsiooni poole.

Aneesha on läbi viinud gruppe ja treeninguid juba üle 50 aasta erinevates riikides üle maailma.
Treeningu maksumus:

Ühe mooduli hind on 1000 eurot ettemaksu korral enne 2023. aasta 1. juuli.
1100 eurot ettemaksu korral enne 2023. aasta 10. septembrit.
1150 eurot ettemaksu korral pärast 2023. aasta 10. septembrit.

Majutus ja toitlustus on lisatasu eest – 35 kuni 110 eurot päevas sõltuvalt valitud majutusest.

Treeningule registreerimiseks tuleb läbida individuaalvestlus treeningu läbiviijatega, täita terviseankeet ja tutvuda nõusolekuga.

Seejärel saab koha broneerida tasudes ettemaksu arveldusarvele:

Pulsations OÜ
EE982200221082913596

Selgitus: trening pulsations
500 euros

Pärast seda saadetakse Teile e-kiri üksikasjaliku teabega.
Saatke päring:
Täitke allolev vorm ja me võtame Teiega ühendust.
Made on
Tilda